Utalentowany pomocnik Młotów, Martin Samuelsen robi fantastyczne postępy. Norweg jest absolutnie najlepszym zawodnikiem zespołu U21 i wkrótce może poważnie zapukać do pierwszego zespołu West Hamu. Pochwał pod adresem byłego gracza Manchesteru City, nie kryje szef akademii Terry Westley. 

W ostatnim wygranym 2:1 spotkaniu Premier League U21 z Brighton, Samuelsen strzelił jednego gola oraz wypracował drugiego, którego zdobył Irlandczyk Josh Cullen.

Po przyjściu z Etihad Stadium, 18-latek wystąpił w dwóch spotkaniach eliminacji Ligi Europejskiej z maltańską Birkirkarą. Wielu fanów Młotów chciałoby, żeby reprezentant norweskiej młodzieżówki grywał częściej w pierwszym zespole.

Jednak włodarze klubu wraz ze Slavenem Biliciem zdecydowali, że Samuelsenowi potrzebne są regularne występy w zespole U21. Utalentowany rozgrywający pokazał wszystkim jakim dobrym jest piłkarzem i w ośmiu rozegranych spotkaniach, strzelił trzy gole oraz zaliczył dwie asysty.

Staramy się zdominować rywali na boisku i potem niespodziewanie atakować. Samuelsen grał świetnie w pierwszej połowie i potrafił otworzyć kolegom sytuację do zdobycia gola. On ma wielkie możliwości, szczególnie w strzałach na bramkę. I ciągle pracujemy by to doskonalić. To wspaniałe uczucie mieć takiego zawodnika na pokładzie. – powiedział Westley

Samuelsen ma jednak bardzo silną konkurencję na swojej pozycji w pierwszym zespole West Hamu. Bowiem w pomocy Młotów grają tacy gracze jak: Dimitri Payet, Victor Moses, Manuel Lanzini, Mauro Zarate czy Michail Antonio.