ExWHUEmployee niedawno informował, że West Ham jest zainteresowany ściągnięciem słowackiego obrońcy, Dávida Hancko. Na wiarygodność spekulacji duży wpływ miał fakt, że piłkarz gra w Sparcie Praga, której współwłaścicielem jest Daniel Křetínský. Mimo to, w klubie panuje jednak przekonanie, że Hancko nie ma odpowiednich umiejętności i doświadczenia, aby grać w Premier League.

Hancko to stoper, który może także grać na lewej obronie. Mierzy 188 centymetrów wzrostu, co czyni go bardzo pewnym i silnym w pojedynkach powietrznych. 24-latek jest typem defensora, który nie ma problemu ze zdobywaniem bramek – w 27 meczach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie udało mu się wpakować piłkę do siatki 6 razy, a do tego dołożył 4 asysty. Wystąpił także w 19 meczach reprezentacji Słowacji, w których strzelił jedną bramkę. Portal transfermarkt.com wycenia go na 4 miliony euro.

Mimo potrzeby sprowadzenia obrońcy w trwającym obecnie oknie transferowym, Hancko najprawdopodobniej zostanie w stolicy Czech. Reprezentant Słowacji nie ma zdaniem osób odpowiedzialnych za drużynę odpowiednich predyspozycji do gry na poziomie Premier League. Poszukiwania odpowiedniego defensora nadal trwają.