Jak podaje Sky Sports West Ham jest zainteresowany sprowadzeniem Wayne’a Rooneya już latem, jeżeli tylko zawodnik dostanie zgodę na opuszczenie Old Trafford.

Odkąd nowym trenerem Manchesteru United jest Jose Mourinho, Rooney wychodził w pierwszym składzie tylko dziewięciokrotnie. Niestety jego kontrakt wygasa latem 2019, ale gracz prawdopodobnie opuści szeregi Czerwonych Diabłów wraz z końcem tego sezonu. Źródła związane z klubem potwierdziły, że West Ham będzie jednym z klubów starających się o podpis Anglika.

W zeszłym miesiącu było bardzo głośno o ewentualnej przeprowadzce kapitana reprezentacji Anglii do Chin. Usługami doświadczonego gracza zainteresowane były trzy kluby z Azji. W związku z tym Rooney wydał specjalne oświadczenie, w którym oznajmił, że chce zostać w United.

31-latek wypowiedział się kiedyś, że jedynymi klubami w Premier League, dla których może zagrać są Everton i Manchester United, ale West Ham nie zaprzestanie starań o zakontraktowanie Anglika, tym bardziej, że latem włodarze Młotów postanowili rozdysponować dużą kwotę.

Pomocnik w tym sezonie rozegrał 18 meczów i dwa razy wpisał się na listę strzelców.