West Ham United według francuskich mediów szykuje ofertę dla Alexandre Lacazette. Transfer jednego z najlepszych zawodników Ligue 1 ma być jednak uzależniony od awansu ekipy Młotów do Ligi Mistrzów.

L’Equipe donisi, zespół Slavena Bilicia jest jednym z zainteresowanych napastnikiem Lyonu. Sam zainteresowany jakiś czas temu wspominał, że jego marzeniem jest gra w Premier League. Wypowiedź ta zdecydowanie zwiększyła zainteresowanie angielskich klubów jego usługami. Dotychczas najczęściej w kontekście transferu Lacazette mówiło się o Newcastle United, które słynie ze ze sprowadzania francuskich zawodników. Problemy popularnych Srok i ich niepewne utrzymanie w lidze przekreślają jednak taką ewentualność.

Z informacji „L’Equipe” wynika, że „Młoty” poważnie rozważają inwestycję w 24-latka. Mówi się tutaj o zdecydowanym pobiciu rekordu transferowego i wyłożeniu na stół aż 32 milionów funtów. Takie kwoty były dla klubu dotychczas nierealne. Jednak jeśli zespołowi Slavena Bilicia uda się awansować do Ligi Mistrzów, Młoty otrzymają olbrzymi zastrzyk gotówki. Włodarze londyńskiego klubu latem ubiegłego roku sprowadzili z Francji Dimitriego Payeta, który okazał się strzałem w dziesiątkę. W związku z tym pokłada się duże nadzieję w jego rodaku.