West Ham może wybudować nowy ośrodek szkoleniowy. Obiekty w West Hamie są gotowe do remontu, a plany dotyczące nowego budynku treningowego otrzymały zielone światło i zostały zatwierdzone.

Wniosek o budowę nowego obiektu – w którym również zespół damski zaadoptowałby Rush Green jako swoją bazę – został złożony do Rady Havering w sierpniu.

Pozwolenie na budowę zostało wydane przez władze lokalne, aczkolwiek pod pewnymi warunkami. Wśród nich jest warunek rozpoczęcia budowy nie później niż trzy lata od daty uzyskania pozwolenia.

Jest to istotne, ponieważ pozwolenie na budowę tego obiektu szkoleniowego zostało wydane już w czerwcu 2018 roku, ale klub nie mógł kontynuować inwestycji, ze względu na wpływ Covid-19. W rezultacie zezwolenie wygasło, wymagając nowego wniosku.

Oprócz nacisku na modernizację obiektów dla mężczyzn, uwzględniono jednopiętrową, wolnostojącą konstrukcję dla zespołu pań

Kluczowym aspektem wniosku jest to, że teren znajduje się w pasie zielonym, co oznacza, że jest chroniony i można go zabudować tylko w „bardzo szczególnych okolicznościach”.

Havering Council zezwolił na zabudowę na zasadzie wyjątku jaki może być zrobiony, gdy budynek ma zapewnić zaplecze sportowo-rekreacyjne na świeżym powietrzu.

Kolejnym warunkiem jest to, że prace budowlane mogą odbywać się tylko w ustalonych godzinach przez sześć dni w tygodniu (8:00-18:00 w tygodniu, 8:00-13:00 w soboty).

Zgodnie z wnioskiem, budowa rozpocznie się w listopadzie 2021, a zakończy we wrześniu 2022 roku.