West Ham dołączył do grona zainteresowanych sprowadzeniem prawego obrońcy FC Barcelony, Sergiño Desta. Zawodnik przebywa obecnie na wypożyczeniu w AC Milan.

Jeszcze nie tak dawno temu Dest uchodził za jednego z najbardziej obiecujących zawodników w Europie. Młody Amerykanin prezentował wysoki poziom podczas pobytu w Ajaxie, co zaowocowało transferem do FC Barcelony w 2020 roku. Był on ważnym ogniwem w rotacji Ronalda Koemana, lecz od czasu przyjścia na Camp Nou Xaviego musiał się on zadowolić co najwyżej rolą rezerwowego.

W poszukiwaniu minut 22-latek udał się więc do obecnego mistrza Włoch, aczkolwiek ten ruch można scharakteryzować jako zderzenie ze ścianą. Obrońca do tego czasu wystąpił w zaledwie ośmiu spotkaniach Serie A, z czego tylko w dwóch był w wyjściowej jedenastce. Pewne jest, że Milan nie skorzysta z klauzuli wykupu w wysokości 20 milionów euro, dlatego piłkarz powróci po zakończeniu sezonu do Dumy Katalonii.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że hiszpański epizod w karierze Desta zakończy się tego lata. Jako głównych kandydatów do jego sprowadzenia wymienia się Union Berlin, lecz spekuluje się także, że sytuacji obrońcy bacznie przyglądają się West Ham oraz Crystal Palace. Młoty są rzekomo skłonne wypożyczyć tego zawodnika, co patrząc na dotychczasowy przebieg jego kariery byłoby całkiem rozsądnym i mało ryzykownym posunięciem.