Jak podaję Calcio Mercato, West Ham ma nadzieję włączyć się do walki o pozyskanie utalentowanego napastnika Boca Juniors, Jonathana Callerego. Jednak to zadanie nie będzie łatwe, gdyż swoje zainteresowanie 22-latkiem wyrażają również takie kluby jak: Chelsea czy Inter Mediolan. 

Argentyńczyk miałby zdecydowanie wzmocnić siłę rażenia w zespole Slavena Bilicia. Chorwat na dzień dzisiejszy ma do dyspozycji w ataku przeciętnych w tym sezonie Andy’ego Carrolla, Nikicę Jelavicia i Ennera Valencię. Inny ze snajperów Młotów, Diafra Sakho leczy kontuzję i przez kilka tygodni na pewno będzie wyłączony z gry.

Całe mnóstwo zespołu z Premier League monitoruje poczynania młodego snajpera, ale angielskie media przekonują, że to właśnie West Ham jest bardzo blisko porozumienia z klubem zawodnika i w niedalekiej przyszłości umowa może zostać podpisana. Według portalu transfermarkt, Calleri wyceniany jest na 7,5 miliona euro.

Jeśli doszło by do przenosin piłkarza na Upton Park to tym samym stałby się trzecim Argentyńczykiem w klubie. Obecnie barw Młotów bronią Manuel Lanzini oraz Mauro Zarate.

W zakończonym niedawno sezonie w Argentynie, Calleri rozegrał 53 spotkania, w których zdobył 21 goli oraz zaliczył 11 asyst.