West Ham United Women ogłosił podpisanie kontraktu z Halle Houssein. 17-letnia pomocniczka zadebiutowała w Barclays FA Women’s Super League dla Kanonierów we wrześniu 2021 roku, schodząc z ławki w wygranym 4:0 meczu z Reading. 

Houssein wielokrotnie występowała na ławce rezerwowych w tym sezonie, w tym przeciwko Manchesterowi United w WSL i przeciwko HB Køge w Lidze Mistrzów UEFA Kobiet. Houssein reprezentowała także Anglię, będąc kapitanem drużyny U18 na początku tego roku!

Halle Houssein: To taki rodzinny klub i wszyscy tutaj są bardzo gościnni. Intensywność treningu była naprawdę wysoka, więc było dobrze. Jestem agresywnym graczem, lubię dużo biegać i ciężko pracować dla zespołu. Lubię odzyskiwać piłkę. Nie mogę się doczekać rozwoju w West Hamie i uczenia się od światowej klasy graczy w klubie.

Menedżer Olli Harder: Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że możemy powitać Halle w West Ham United. Arsenal wykonał jak dotąd świetną robotę, rozwijając dobrą młodą zawodniczkę i czujemy, że możemy zapewnić Halle możliwość zrobienia kolejnego kroku w jej rozwoju. Jest młodym angielskim talentem, który mocno pasuje do naszego sposobu gry i charakteru drużyny.