Zawodniczki West Hamu United Women zapewniły sobie miejsce w piątej rundzie Pucharu Anglii Vitality Women’s FA Cup, odnosząc pewne zwycięstwo 4:1 nad Sheffield United na Bramall Lane. 

Dwie bramki Claudii Walker i gole Meli Filis i Dagny Brynjarsdottir zagwarantowały zwycięstwo, a wszystko to bez menedżera Olli Hardera, który został zmuszony do opuszczenia meczu po otrzymaniu pozytywnego testu Covid-19.

Konchesky prowadził drużynę w zastępstwie za Hardera. Były lewy obrońca West Hamu United był zadowolony z tego, że zespół nie pozwolił, by nieobecność menedżera wpłynęła na ich koncentrację.

W piątek wczesnym rankiem dowiedzieliśmy się, że wynik testu Olliego jest pozytywny. Wiedzieliśmy co mamy robić – dziewczyny wzięły wszystko na siebie i przez cały weekend były fantastyczne. Jesteśmy w następnej rundzie i miejmy nadzieję, że uda nam się uzyskać dobry wynik w dalszym etapie.  Dziewczyny były świetne pod względem przyjmowania informacji, które były przekazywane przez personel. Druga połowa pokazała, że mamy naprawdę dobre zawodniczki w tej grupie – powiedział po meczu Paul Konchesky.

Młoty będą teraz czekać na informację z kim zmierzą się w piątej rundzie rozgrywek. Losowanie odbędzie się w poniedziałek 31 stycznia, na żywo w TalkSPORT 2 o 19:30.