Gole Kateřiny Svitkovej, Dagný Brynjarsdóttir i Claudii Walker dały West Hamowi United Women pewne i pierwsze zwycięstwo w tym roku kalendarzowym, doprowadzając Everton do porażki 0:3 na Victoria Road.

Menadżer Olli Harder  jest zadowolony z występu swoich zawodniczek w wygranym spotkaniu. To trzeci mecz Młotów w ciągu ośmiu dni od powrotu do gry, po dłuższej przerwie.

Spotkanie przyniosło pierwsze zwycięstwo w roku kalendarzowym

Myślę, że graliśmy przyzwoicie – powiedział Harder w rozmowie z West Ham TV. To był profesjonalny występ na swoim stadionie. To nasza trzecia gra w tym tygodniu, więc wynik jest zadowalający. Było kilka rzeczy, które musimy poprawić, ale ogólnie bierzemy te trzy punkty i przechodzimy myślami do środy.

Harder jest również zadowolony z występu 20-letniej bramkarki Anny Leat, która po raz trzeci z rzędu wystąpiła pod nieobecność Mackenzie Arnold, która jest na na międzynarodowym zgrupowaniu i bierze udział w Pucharze Azji AFC w Indiach.

Uważamy, że Anna jest fantastyczną młodą bramkarką – powiedział Harder o Leat. W wieku 20 lat bycie taką zawodniczką jest już fantastyczne. To dla nas jej czwarte czyste konto – miała też trzy w Conti Cup – więc jestem z niej dumny i zadowolony, że może dalej rozwijać się tutaj z nami – zakończył Harder.