W ten weekend West Ham United nie będzie publikował postów za pośrednictwem oficjalnych kanałów mediów społecznościowych klubu w odpowiedzi na trwające i utrzymujące się odrażające rasistowskie i dyskryminujące nadużycia, do których docierają gracze, kibice i wiele innych osób związanych z piłką nożną i nie tylko.

West Ham United wydał oficjalne oświadczenie

W West Ham United dążymy do tego, aby stać się liderem. Jesteśmy oddani tworzeniu lepszej przyszłości, nieustannie stawiając sobie wyzwania i upewniając się, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wzmocnić i łączyć społeczeństwo naszego klubu. To rodzina West Hamu United – czytamy w oświadczeniu.

W szczególności zwalczając nadużycia w Internecie, stworzyliśmy procesy filtrowania, blokowania i usuwania obraźliwych postów oraz zgłaszania osób na platformach społecznościowych i do odpowiednich władz, ale uważamy, że media społecznościowe muszą zrobić więcej, aby chronić wszystkich przed bolesnymi i szkodliwymi komentarzami, eliminując nienawiść w Internecie.

Klub będzie solidaryzował się z innymi klubami Premier League, FA, EFL, FA Women’s Super League, FA Women’s Championship, PFA, LMA, PGMOL, Kick It Out, Women in Football i FSA w bojkocie – zachęcamy, aby nasi zwolennicy zrobili to samo.

Nie będziemy publikować na naszych kanałach na Facebooku, Instagramie, Twitterze, a także na  Snapchacie, TikToku, LinkedIn, YouTube i obcojęzycznych kontach w mediach społecznościowych oraz nie będziemy wysyłać żadnych e-maili ani wiadomości SMS między 15:00 w piątek 30 kwietnia a 23:59. w poniedziałek 3 maja.

Fani, którzy zazwyczaj śledzą mecze za pośrednictwem naszych kanałów w mediach społecznościowych, mogą znaleźć relację na żywo z meczu Premier League z Burnley, mecz FA Women’s Super League w Aston Villa i spotkanie Premier League 2 Division 1 z Arsenalem, a także najnowsze wiadomości na oficjalnej stronie oraz w aplikacji – brzmi komunikat wydany przez władze klubu.