Francuz wzmacnia drużynę Davida Moyesa przed ich pierwszym w historii sezonem w Lidze Europy. Kurt dołączył do drużyny pełnej graczy, którzy są głodni walki i ambitni. Zapewni też rywalizację drużynie. Jest silnym, potężnym graczem z dużym doświadczeniem w Premier League, a jednocześnie jest w dobrym wieku na środkowego obrońcę.

Zouma to obrońca, który może pochwalić się świetnym tempem, siłą, biegłością techniczną i doświadczeniem w 165 spotkaniach Premier League i 27 występach w Europie na najwyższym poziomie.

Cieszę się, że mogę powitać Kurta w West Hamie United. To zawodnik, którego obserwowaliśmy od jakiegoś czasu i dołożyliśmy wszelkich starań, aby transfer został zrealizowany – powiedział Moyes.

Obecnie Zouma ma na swoim koncie osiem występów w reprezentacji Francji – przeszedł przez wszystkie poziomy  z reprezentacją narodową od grupy wiekowej do lat 16. W tym tygodniu ponownie dołączy do składu Didiera Deschampsa na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata z Bośnią, Ukrainą i Finlandią.

Jestem bardzo szczęśliwy i bardzo dumny – powiedział Zouma po podpisaniu kontraktu z West Hamem.

Moja rozmowa z menadżerem przebiegła bardzo sprawnie. Po prostu czułem, że naprawdę chciał, żebym przyszedł i dołączył do zespołu, zwłaszcza tak dobrego zespołu, który bardzo… bardzo dobrze rozpoczął sezon. Wspaniały sezon, który West Ham miał w zeszłym roku, dał im dużo pewności siebie. Chcę pomóc stać im się jeszcze lepszymi – zakończył Zouma.