West Ham United nie rezygnuje z pozyskania doświadczonego pomocnika Besiktasu Stambuł Atiby Hutchinsona. Tym razem Młoty złożyły Turkom ofertę w wysokości 3,5 miliona euro, co potwierdził prezydent Mistrza Turcji Fikret Orman. 

32-letni gracz ma za sobą genialny sezon i znacznie przyczynił się do zdobycia przez Besiktas Mistrzostwa Turcji. Slaven Bilić bardzo chwalił sobie współpracę z tym zawodnikiem podczas pracy w Besiktasie i teraz chciałby go sprowadzić do wschodniego Londynu. Transfer być może dojdzie do skutku, jeśli tylko West Ham podwyższy ofertę.

 –  Będziemy rozmawiać z Atibą, gdyż on powiedział, że bardzo chciałby przenieść się do Anglii. West Ham złożył ofertę 3,5 miliona euro, ale my chcemy więcej za niego. Jego przyszłość zaważy się w najbliższych dniach. – powiedział Orman

Chorwacki menedżer Młotów podczas EURO 2016 przyznał publicznie, że jest zainteresowany 72-krotnym reprezentantem Kanady: – Tak, chcę Gokhana Tore oraz Atibę Hutchinsona. Oboje są moimi głównymi celami transferowymi. Czy to się uda? Nie jestem w stanie powiedzieć, ale będziemy starać się ich pozyskać.

W poprzedniej kampanii Hutchinson wystąpił w 43 spotkaniach Besiktasu, w których zdobył dwa gole oraz zaliczył dwie asysty. Warto zauważyć, że w 42 z 43 spotkań Kanadyjczyk grał przez pełne 90 minut.