Jak wynika z raportu The Athletic, Leeds United jest zainteresowane podpisaniem kontraktu z Sonnym Perkinsem w letnim okienku transferowym. Leeds przygląda się licznym graczom, aby wzmocnić swoją akademię.

18-letni Perkins został wybrany piłkarzem miesiąca w Premier League 2, w kwietniu tego sezonu. W grudniu zadebiutował w Lidze Europy przeciwko Dynamo Zagrzeb. Pojawił się jako późny rezerwowy podczas wygranej w Premier League z Leeds na stadionie w Londynie.

Był także na ławce rezerwowych w obu meczach ćwierćfinałowych Ligi Europy West Hamu z Lyonem. Gracz ma jednak niewielkie doświadczenie w pierwszej drużynie – w zeszłym miesiącu otrzymał drugi występ w zespole seniorów.

Doniesienia medialne potwierdził dzisiaj w swoim komunikacie ExWHUemployee:

Możemy potwierdzić, że Sonny Perkins może być w kręgu ruchów transferowych. Jego kontrakt wygasa pod koniec miesiąca, a obecnie nie podpisał nowej umowy. Agent Perkinsa najwyraźniej prosi o dużą pensję, a przeciąganie tego zaalarmowało wiele klubów, w tym Leeds i Aston Villę.

Jeśli zawodnik odejdzie, ze względu na swój wiek West Ham będzie miał prawo do odszkodowania, ale utrata wysoko ocenianego talentu byłaby dużo bardziej rozczarowująca.

Trudno uwierzyć, że  Młoty sprzedadzą Perkinsa, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego niesamowity talent i potencjał. Nastolatek był rewelacyjny dla West Hamu U-23 w tym sezonie. Zdobył 14 bramek i dwie asysty w 28 meczach dla młodzieżówki