West Ham United Women potwierdził, że Emily Moore opuści klub, gdy jej kontrakt wygaśnie tego lata.

Moore przybyła na Chigwell Construction Stadium podczas styczniowego okienka transferowego. Zawodniczka w dużej mierze zapewniała zastępstwo Annie Leat, gdy bramkarka pierwszego wyboru – Mackenzie Arnold – była nieobecna  (zagrała w Pucharze Azji Kobiet AFC 2022 z Australią).

Moore była  na ławce The Hammers osiem razy w Barclays FA Women’s Super League, ale pozostała zawodniczką która nigdy nie wystąpiła w jakimkolwiek meczu. Moore będzie chciała kontynuować swoją karierę w innym miejscu w przyszłym sezonie.

Bramkarka jest ostatnią z kilku graczek, które opuszczają West Ham United od zakończenia sezonu 2021/2022. Kapitan Gilly Flaherty jako pierwsza ogłosiła swoje odejście – na tą listę szybko dołączyły do ​​niej Leat, Lois Joel, Zaneta Wyne i Kateřina Svitková.

West Ham United Women będzie w kolejnej kampanii grał pod okiem nowego menedżera  

Olli Harder zrezygnował ze swojej funkcji, zdecydował się na ten krok pod koniec sezonu, a jego asystent Paul Konchesky awansował na jego miejsce. Były obrońca Hammers będzie musiał dodać kilka nowych graczek przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Klub chciałby podziękować Emily za jej ciężką pracę, podczas jej pobytu we wschodnim Londynie i życzyć powodzenia w karierze – napisano na oficjalnej stronie.