West Ham United kontynuuje swoją serie bez porażki w UEFA Europa Conference League. Wynik 1-1 na Ghelamco Arena, owiany jest jednak niedosytem i świadomością słabej gry w ataku pozycyjnym, szczególnie w drugiej części meczu.

Menedżer Młotów David Moyes, postawił w tym spotkaniu na formację 3-4-2-1, zakładającą zaangażowanie wahadłowych (Emerson i Coufal) oraz trójkąt ofensywny (Bowen – Lanzini – Ings). Względem poprzedniego meczu z Fulham, w składzie zameldowali się również Areola, Aguerd oraz Downes – typowe wybory Szkota, do gry w Lidze Konferencji.

Przez pierwsze 30 minut gry na Ghelamco Arena, obydwa zespoły wykreowały kilka groźnych akcji, jednak to Gent wyraźnie dominowało. Gospodarze wyprowadzili znacznie więcej akcji ofensywnych, wykorzystując liczne niedociągnięcia West Hamu. Nie zawodziła jednak obrona „The Irons” – Ogbonna, Aguerd i Johnson, mimo błędów kasowali niebezpieczne akcje.

W 41 minucie piłka wpadła do siatki po rzucie rożnym, jednak nie została uznana ze względu na kontakt z ręką Aguerda. Po tym zdarzeniu, drużyna Davida Moyesa nabrała rozpędu, tworząc kilka groźnych akcji na połowie Gent. Już kilka minut później, w 3 minucie doliczonego czasu, udało się wpakować piłkę do siatki Belgów. Na granicy spalonego, Danny Ings po celnym podaniu Bowena umieścił football’ówkę w bramce Roef’a.

Niestety, w 57 minucie spotkania drużyna Gent doprowadziła do remisu, całkowicie rozbrajając obronę Młotów. 3 minuty później, na placu gry pojawili się Antonio (za Dannego Ingsa) oraz Benrahma (zastępując Lanziniego). Obie drużyny miały swoje akcje, jednak żadna nie była skuteczna. W 74 minucie na boisko wszedł Paqueta (za Downesa).

Gent kreowało coraz więcej groźnych akcji, West Ham bezradnie bronił remisu szukając skutecznej kontry. W 88 minucie na boisko wszedł Cresswell, zastępując Emersona.

W końcówce doliczonego czasu, Piątkowski interweniował przed samym polem karnym, co skutkowało czerwoną kartką, która po sprawdzeniu powtórek VAR została odwołana. Gra zawodników Davida Moyesa w 2 części meczu, bez wątpienia nie była tym, czego oczekiwali kibice. Mecz zakończył się remisem.

Składy:

West Ham: Areola – Johnson, Ogbonna, Aguerd – Emerson, Rice, Downes, Coufal – Bowen, Lanzini – Ings

Gent: Roef – Piątkowski, Okumu, Torunarigha – Castro-Montes, Kums, De Sart, Hyun-Seok, Fofana – Cuypers, Orban