Davida Moyesa latem czeka dużo pracy na rynku transferowym. Wydaje się, że Szkot będzie traktował priorytetowo sprowadzenie najwyższej klasy środkowego napastnika oraz środkowego i  lewego obrońcy. Podobno będzie próbował także sprowadzić asa Paris Saint-Germain, Giniego Wijnalduma.

Można domniemywać, że West Ham będzie musiał podpisać także kontrakt z uznanym środkowym pomocnikiem, ponieważ Mark Noble kończy piłkarską karierę, a Alex Kral najprawdopodobniej wróci do Spartaka Moskwa.

Moyes musi sprowadzić do klubu sprawdzonego pomocnika – kogoś, kto zapewni odpowiednią rywalizację i zabezpieczenie dla Declana Rice’a i Tomasa Soucka

Według raportu Calciomercato, 31-letni Holender jest na radarze Młotów, chociaż będą musieli prawdopodobnie stawić czoła konkurencji z Aston Villi i Newcastle United o jego podpis.

Georginio Wijnaldum to holenderski piłkarz surinamskiego pochodzenia, występujący na pozycji pomocnika we francuskim klubie Paris Saint-Germain oraz w reprezentacji Holandii. To także srebrny medalista Ligi Narodów UEFA 2018/2019 i brązowy medalista Mistrzostw Świata 2014.

Wijnladum opuścił Liverpool, by latem 2021 roku połączyć się z Paris Saint-Germain na zasadzie bezpłatnego transferu

Reprezentant Holandii był naprawdę światowej klasy graczem dla Liverpoolu w sezonie 2018/19 i pomógł the Reds wygrać Ligę Mistrzów. W następnym sezonie był równie genialny i odegrał kluczową rolę dla Liverpoolu podczas zwycięskiego sezonu w Premier League.

Doświadczony pomocnik z trudem wywarł jednak jakikolwiek wpływ na PSG – może więc latem planować wyjazd z Paryża

Holender zapewne byłby wspaniałym dodatkiem do West Hamu. Były pomocnik Liverpoolu posiada wyjątkowe zdolności techniczne i zaoferowałby Davidowi Moyesowi zupełnie inną opcję.

To, ile francuscy giganci będą żądać za 31-latka, dopiero się okaże. West Ham zdecydowanie powinien jednak rozważyć sprowadzenie go z powrotem do Premier League. Jest dokładnie takim graczem, jakiego Młoty potrzebują, jeśli mają zamiar wskoczyć na wyższy poziom.