Poszukiwania kandydatów do zapełnienia ofensywy Młotów trwają w najlepsze. Włoskie media podają, że na listę życzeń West Hamu trafił napastnik grający dla Interu, Joaquin Correa.

Argentyńczyk przeniósł się do Mediolanu latem 2021 roku z Lazio. 28-latek wystąpił w tym sezonie łącznie 31 razy, aczkolwiek na murawie spędził zaledwie 351 minut. W tym czasie strzelił jednak 3 gole oraz zanotował 3 asysty. Portal transfermarkt.com wycenia go na 14 milionów euro.

28-letni Correa gra najczęściej jako fałszywa dziewiątka, aczkolwiek swobodnie czuje się również na obu skrzydłach. Jest on uzdolniony technicznie, a procent celności jego podań w tym sezonie oscyluje w okolicach 80%. Nie może on liczyć jednak na wiele minut, ponieważ konkurencja w postaci Lukaku, Lautaro Martineza czy Hakana Çalhanoğlu zdecydowanie go przerasta – niewykluczone więc, że będzie chciał odejść.

Kontrakt Correi wygasa dopiero latem 2025 roku, ale z powodu słabej sytuacji finansowej Interu transfer możliwy jest już niebawem. Celem Argentyńczyka jest z pewnością dostawanie większej ilości szans na grę, dlatego przejście do West Hamu może być dobrym rozwiązaniem.