Coraz więcej wskazuje na to, że z West Hamem w niedalekiej przyszłości pożegna się Pierre Ekwah. Utalentowany zawodnik drużyny U-23 ma rzekomo podpisać kontrakt z Sunderlandem.

Mimo pojawiających się wcześniej plotek o wypożyczeniu, Francuz ma zasilić szeregi Czarnych Kotów na stałe. Zawodnik dołączył do West Hamu latem 2021 roku, kiedy to klub za niecałe 1.5 miliona funtów pozyskał go z Chelsea. Mimo to, 21-latek do dziś nie dostał szansy gry w pierwszej drużynie i niewiele wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Z tego miejsca widać, że decyzja o transferze jest absolutnie uzasadniona. Ekwah mógłby liczyć na większą okazję do rozwoju grając regularnie w rozgrywkach Championship niżeli w Premier League 2, czego najlepszym przykładem jest Aji Alese. Były kapitan zespołu U-23 dołączył do Sunderlandu latem i od razu stał się ulubieńcem kibiców.

W sezonie 2022/23 Pierre Ekwah wystąpił w 14 meczach we wszystkich rozgrywkach, a na swoim koncie zanotował 5 bramek i 2 asysty. Portal transfermarkt.com wycenia go na 350 tysięcy euro.