West Ham United potwierdził, że Joseph Anang powrócił z wypożyczenia do Derby County. Bramkarz miał przebywać w drużynie Baranów do końca sezonu 2022/23, lecz kluby zdecydowały się na skrócenie umowy już w styczniu.

Zawodnik młodzieżowego zespołu Młotów nie zagrał w barwach Derby nawet minuty, stąd też nie dziwi fakt, że West Ham postanowił zakończyć wypożyczenie 22-latka po kilku miesiącach. Niewykluczone, że klub ze wschodniego Londynu postara się znaleźć innego tymczasowego pracodawcę dla Ananga na pozostały czas trwającego sezonu.

Joseph Anang w przeszłości miał być szykowany na pierwszego bramkarza The Hammers, aczkolwiek jego kariera nieco wyhamowała. Młody bramkarz w poprzednich sezonach w celu ogrania był wysyłany także do Stevenage oraz do irlandzkiego St. Patricks, lecz nie przyniosło to niesamowitych rezultatów. Stałe miejsce w bramce zespole West Hamu U-23 wywalczył utalentowany Krisztián Hegyi i niewiele wskazuje na to, że Anang będzie mógł liczyć na regularną grę również w Lonydnie.