Jak donosi angielska prasa, West Ham United i szkocki Celtic są zainteresowane pozyskaniem młodego piłkarza Hamilton Academical Stephena Hendriego. Cena, jaką Młoty miałyby zapłacić za 19-letniego defensora waha się w granicach dwóch milionów funtów. Wydaje się, że sam piłkarz jest zainteresowany grą w Premier League, ale jednocześnie przyznaje, że jest wielkim kibicem Celticu.

– W przyszłym tygodniu kończę 20 lat i nie uważam, żebym był za młody na odejście z Hamilton. Jestem wielkim fanem Celticu, ale Premier League jest najlepszą ligą świata. Moim marzeniem jest osiągnięcie takiego poziomu, który umożliwi mi występowanie w jednym z angielskich klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej. Wszystko zależy teraz od tego, który klub zaproponuje lepszą ofertę – powiedział Hendrie.

Hamilton Academical jest pierwszym profesjonalnym klubem 19-latka. Szkot ma za sobą również występy w młodzieżowych zespołach reprezentacyjnych, których łącznie zaliczył 14. Hendrie zapowiada się na klasowego zawodnika i wydaje się, że jeśli West Ham zdoła go pozyskać, będzie to bardzo dobry, przyszłościowy ruch.