Po niespełna dwumiesięcznej przerwie, młodzi piłkarze Młotów powrócili do gry. W poniedziałek na Rush Green, podopieczni Steve’a Pottsa zmierzyli się z Leicester City i wygrali to spotkanie 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Djair Parfitt-Williams. Dla West Hamu była to druga wygrana w tym sezonie w rozgrywkach Premier League U21.

Mecz rozpoczął się od ataków West Hamu, a swoje akcje mieli Fanimo oraz Blair Turgott, którego świetny strzał lewą nogą obronił, bramkarz Lisów – Adam Smith. Natomiast najlepszą szansę na zdobycie gola dla gości miał McCourt, ale jego strzał nie bez problemów obronił Sam Howes. Więcej ciekawych akcji w pierwszej połowie nie oglądaliśmy i piłkarze zeszli na przerwę.

Na początku drugiej połowy bliżsi strzelenia gola byli goście. W 50 minucie dobrym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Dodoo, ale znów na posterunku był reprezentant Anglii do lat 18. Przełomowym momentem spotkania była 73 minuta. Wtedy to za Matthiasa Fanimo na boisku pojawił się, Djair Parfitt-Williams i to on wspólnie z innym rezerwowym Jordanem Brownem rozruszał zespół. I to właśnie napastnik rodem z Bermud otworzył wynik spotkania w 84 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lewisa Page’a, strzałem głową nie dał szans Smithowi.

Do końca spotkania West Ham prowadził grę i dowiózł to niezwykle cenne zwycięstwo. Następny mecz podopieczni Pottsa, rozegrają w piątek 9 stycznia, a ich rywalem będzie Tottenham Hotspur.