West Ham United poinformował, że obiecujący francuski pomocnik Pierre Ekwah Elimby dołączył do klubu z Chelsea za nieujawnioną opłatą. 19-latek podpisał z Młotami  trzyletnią umowę z opcją przedłużenia na kolejny rok.

Ekwah wcześniej spędził dwa tygodnie na próbie w Claret & Blue, występując w dwóch ostatnich meczach Premier League 2 w sezonie 2020/21 – obydwa spotkania przeciwko Arsenalowi – i strzelił jednego gola. Ekwah, to potężny defensywny pomocnik, potrafiący również wskoczyć na linię obrony.

Kiedy West Ham dał mi możliwość przyjścia na dwa tygodnie, skorzystałem z niej, zobaczyłem, jak działa klub i bardzo mi się to podobało – powiedział Pierre Ekwah Elimby.

Czuję się naprawdę dobrze, podpisując kontrakt z West Hamem. Jestem szczęśliwy. Dziękuję klubowi za możliwość, którą mi dał. To dla mnie duże osiągnięcie. West Ham to klub, w którym wszyscy pracują razem. U23 i pierwsza drużyna bardzo blisko ze sobą współpracują i młodzi zawodnicy mają duże szanse na przebicie się do pierwszej drużyny, tak jak robili to w przeszłości. Declan Rice jest taki młody i tak dobrze gra, Mark Noble to przecież tak niewiarygodny gracz, który też tak zaczynał. Ja chciałbym poprowadzić swoją karierę podobnie jak oni – podsumował Pierre Ekwah Elimby.

Menedżer Akademii Ricky Martin dodał: Pierre został zidentyfikowany przez nasz dział rekrutacji jako potencjalny nowy dodatek do drużyny U23. Mieliśmy okazję ocenić go pod koniec zeszłego sezonu. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że możemy zaoferować Pierre’owi szansę w West Hamie, dzięki temu kontraktowi. Wszyscy tutaj życzą mu udanej kariery we wschodnim Londynie.