West Ham United ogłosił pozyskanie młodego  bramkarza reprezentacji Szkocji do lat 21 – Briana Kinneara. 20-latek dołącza do drużyny U23 Młotów po udanej próbie w Akademii – kontrakt obowiązuje do lata 2022 roku.

Kinnear grał w młodzieżówce Rangers i drużynach B, a także był na wypożyczeniu w East of Scotland Premier Division Camelon Juniors i Scottish League Two.

Pewny siebie Kinnear wierzy, że ma umiejętności, które może rozwijać pod okiem trenerów bramkarzy West Hamu, a jego bezpośrednim celem są regularne starty dla drużyny Dmitrija Halajki.

Jestem wysoki, silny, wysportowany, całkiem dobry w strzelaniu, co jest dużym atutem bramkarza – powiedział z uśmiechem. Bramkarze, których tu mamy, są światowej klasy i mam nadzieję, że będę miał okazję trenować z nimi i uczyć się od nich.

Moimi krótkoterminowymi celami są konsekwentne postępy w grze – krok po kroku. Nie chcę patrzeć zbyt daleko w przyszłość, mam więcej krótkoterminowych celów i mam nadzieję, że będę mógł iść dalej i zobaczyć, co się stanie – podsumował Kinnear.