Można by powiedzieć, że wycieczki Tima Steidtena do Brazylii w końcu nie poszły na marne. Po upadku transferu Fabrício Bruno West Ham zintensyfikował swoje działania, w celu znalezienia perspektywicznego zawodnika do formacji ofensywnej – kandydatem numer 1 okazał się być 18-letni Luis Guilherme, a transakcja ma zostać zamknięta w przeciągu najbliższych dni.

Guilherme to jeden z kilku obiecujących graczy występujących na boiskach ligi brazylijskiej. 18-latek broni barw Palmeiras, gdzie wraz z Endrickiem oraz Estêvão stanowi o sile ataku. Z drużyną wraz z początkiem lipca pożegna się Endrick, który zasili szeregi Realu Madryt – wiele wskazuje na to, że Amerykę Południową na rzecz Europy opuści również reszta młodego tercetu ekipy z São Paulo – Estêvão dogadał się już z przedstawicielami Chelsea, zaś Guilherme szczególnie wpadł w oko skautom West Hamu.

Mimo zaledwie 40 występów w seniorskiej piłce, Luis Guilherme już zdążył pokazać się z dobrej strony i zwrócić na siebie uwagę topowych europejskich klubów. Wśród zainteresowanych wymieniano m.in. Liverpool czy Bayern Monachium, lecz wygląda na to, że to West Ham będzie przyszłym zespołem 18-latka. Według informacji Fabrizio Romano, Młoty dogadały się z Palmeiras na kwotę oscylującą w okolicach 25 milionów funtów oraz 20% od następnego transferu piłkarza.

Luis Guilherme to urodzony w 2006 zawodnik grający na pozycji skrzydłowego oraz napastnika. Mierzy 175 cm wzrostu, jest lewonożny, a jego najlepsze cechy to szybkość, drybling oraz umiejętność kontroli piłki w ciasnych przestrzeniach. Wielu obserwatorów brazylijskiej Série A porównuje do stylem gry do Rivaldo.

18-letni Luis Guilherme jest obecnie wyceniany na około 15 milionów funtów.