Według doniesień Daily Mail, West Ham United musi zapłacić KAS Eupen 7,87 miliona funtów, aby mieć pewność, że Henry Onyekuru dostanie pozwolenie na pracę w Wielkiej Brytanii.

Nigeryjczyk chce grać w zespole Młotów, pomimo fałszywych raportów z Belgii, które podawały, iż piłkarz chciałby trafić do bardziej prestiżowego klubu.

Onyekuru, który ma za sobą jeden występ w reprezentacji Nigerii rozmawiał podczas zgrupowania kadry z Victorem Mosesem o życiu w Londynie. Były piłkarz Młotów zachęcił młodszego kolegę do przenosin na London Stadium.

Wzrost kwoty transferowej jest kluczowy, ponieważ zwiększa ilość zdobytych punktów potrzebnych do uruchomienia procedury uzyskania zezwolenia na pracę. Jeśli gracz zdobędzie cztery punkty, to pozwolenie zostanie przyznane. Jesli kwota transferu znajduje się w top 25% wszystkich kwot transferowych uzyskanych w dwóch poprzednich okienkach w Premier League, to gracz uzyska trzy punkty. Jeśli zaś kwota transferowa znajdzie się w przedziale od 50% do 75% wówczas zawodnik może liczyć na 2 punkty.