Drużna angielska chce wzmocnić swoje zarządzanie, sprowadzając dyrektora sportowego spoza Premier League. Według doniesień z Hiszpanii, West Ham jest zainteresowany pozyskaniem obecnie zajmującego to stanowisko w Romie- Tiago Pinto na następny sezon.

Zarząd West Hamu chce mieć więcej kontroli nad transferami tego lata, a Młoty chciałyby sprowadzić nowego doświadczonego dyrektora, aby pomógł im  zainwestować pieniądze, które otrzymają z ewentualnej sprzedaży Declana Rice’a. David Moyes prawdopodobnie będzie odgrywał mniejszą rolę w identyfikacji transferów, jeśli pozostanie na następny sezon, ale zachowa ostateczne weto w sprawie „podpisów”. To, czy szef rekrutacji Rob Newman będzie pracował z nowym dyrektorem piłkarskim, jak na razie pozostaje niewiadome.

Taki obrót sprawy to także byłaby dobra wiadomość dla Jose Mourinho – wzajemne relacje z Pinto, we Włoszech są od kilku miesięcy przedmiotem wielu spekulacji.  Współpraca Tiago Pinto z trenerem są pod lupą, ponieważ menadżer nie jest przyzwyczajony do pełnej kontroli nad transferami. Mourinho rzucał, że za kulisami są problemy, narzekając w wywiadach i na konferencjach prasowych, że został zmuszony do bycia „czymś więcej niż trenerem” w Romie, wypełniając niektóre obowiązki, którymi powinni zajmować się dyrektorzy.

Hiszpańska strona Relevo twierdzi, że West Ham i inny klub Premier League skupili się na potencjalnym namówieniu Tiago Pinto do przejścia do Anglii latem

W ostatnich tygodniach Roma wstrząsnęła także światem włoskiej piłki, zwalniając dyrektora generalnego Pietro Berardiego i sprowadziła byłą szefową Olympiakosu – Linę Souloukou do roli dyrektora generalnego.