Według talkSPORT, obrońca Ipswich Town – Leif Davis jest zawodnikiem intensywnie obserwowanym  przez Newcastle i West Ham. Duet z Premier League rozważa letni kontrakt z graczem.

Ipswich Town zaskoczyło w tym sezonie wiele osób. Obecnie zajmują 3. miejsce w tabeli i mają tyle samo punktów co drugie Leeds United, tracąc do nich jedynie różnicę bramek.

Jednym z graczy, który przyczynił się do ich względnych sukcesów w tym sezonie, jest Davis. 24-letni lewy obrońca zanotował 12 asyst w lidze, choć rozegrał mniej meczów niż Kiernan Dewsbury-Hall (Leicester) i Georginio Rutter (Leeds), którzy mają tę samą liczbę asyst.

Forma Davisa przyciągnęła teraz uwagę drużyn z najwyższej ligi. Według talkSPORT zarówno Newcastle United, jak i West Ham United są zainteresowane zakontraktowaniem zawodnika. Jeśli Tractor Boys nie uzyskają awansu, chętnych na rynku zapewne pojawi się jeszcze więcej.

Najbardziej prawdopodobny cel Davisa?

Liczba jego asyst nie tylko czyni go nieoczekiwanym celem dla klubów, ale zainteresowanie wzrasta także ze względu na jego zdolności defensywne i wpływ na drużynę walczącą o awans. Jeśli Ipswich Town wywalczy wejście do Premier League, Davis może pozostać na Portman Road, ale jeśli nie, w grę wchodzi przeprowadzka.

Zarówno Newcastle United, jak i West Ham United szukają nowych lewych obrońców i obydwa zespoły mogą grać w Europie w przyszłym sezonie. Dlatego Davis będzie musiał podjąć ważną decyzję dotyczącą tego, gdzie w następnym roku zagra.

Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem z drużyn zainteresowanych, może być jednak przeprowadzka do Newcastle United. Davis urodził się w Newcastle i transfer do klubu, w którym grał jako chłopiec i któremu kibicował, może być spełnieniem marzeń.

West Ham poszukuje natomiast następcy długoletniego lewego obrońcy Aarona Cresswella, który od czasu opuszczenia Ipswich w 2011 roku, rozegrał dla Młotów blisko 300 występów.

Zeszłego lata Davis powiedział dla The Sun :

Zawsze byłem wielkim fanem Newcastle i od dziecka miałem karnet na St James’ Park. Moimi ulubionymi grami były europejskie wieczory, kiedy jeździłem tam z tatą i bratem. Miejmy nadzieję, że pojawi się szansa na rozegranie kilku meczów w Lidze Mistrzów w tym sezonie.

Po zaliczeniu 14 asyst w sezonie League One, boczny obrońca strzelił 12 goli i brakuje mu tylko trzech do pobicia rekordu ustanowionego przez obrońcę – Kierana Trippiera (Burnley, sezon 13/14 ) i Barryego Douglasa (Wilki, sezon 17/18).

Kontrakt Davisa na Portman Road obowiązuje do 2025 roku, choć Ipswich ma opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.