David Moyes przygląda się obecnie napastnikowi New York City po tym, jak zespół River Plate został wykluczony z ruchu transferowego dla argentyńskiego piłkarza.

Castellanos przyciągnął uwagę całego świata swoją oszałamiającą formą w MLS. 23-latek zdobył nagrodę dla najcenniejszego piłkarza ligi, strzelając bramki we wszystkich trzech meczach barażowych, pomagając tym samym NYCFC w zdobyciu pierwszego tytułu mistrzowskiego. Teraz David Moyes ma nadzieję przekonać młodego Argentyńczyka do przejścia do Premier League.

Według Daily Mirror NYCFC wyceniło swojego napastnika na 12,8 miliona funtów – podobno West Ham jest skłonny zapłacić taką kwotę

Castellanos był związany z powrotem do rodzinnej Argentyny – faworytami w wyścigu o jego podpis było River Plate, jednak argentyński klub musiał zrezygnować, ponieważ wycena piłkarza znacznie wykracza poza ich możliwości.

Takie pieniądze nie stanowią problemu dla West Hamu. Młoty są gotowe zaryzykować w nadziei na pozyskanie napastnika, który poprawi ich linię ataku.

Jeśli West Ham zgodzi się na zapłatę 12,8 miliona funtów, jest mało prawdopodobne, aby New York City miał jakiekolwiek zastrzeżenia do transferu. Jedyną kwestią będzie wtedy to, czy sam Castellanos chce wykonać ruch.

Napastnik wcześniej sugerował, że chciałby przenieść się do Argentyny, co może wpłynąć na plany West Hamu. W ten sposób miał zamiar przyciągnąć uwagę trenera kadry narodowej Lionela Scaloniego.

Castellanos jest związany kontraktem z NYCFC do 2025 roku

Gracz strzelił 19 goli i zaliczył osiem asyst, zdobywając Złotego Buta w zeszłym sezonie, zanim strzelił gola we wszystkich trzech meczach barażowych, gdy NYCFC po raz pierwszy zdobyli tytuł MLS.