Według francuskiej publikacji But! Football Club, West Ham United i Aston Villa przystąpiły do ​​wyścigu o pozyskanie kanadyjskiego napastnika LOSC Lille – Jonathana Davida w letnim okienku transferowym. Lille wycenia go na 50 milionów euro.

Jonathan David dołączył do Lille z Gent w 2020 roku. 22-latek zrobił wrażenie podczas swojego pobytu we Francji – odegrał ogromną rolę w ich niespodziewanym triumfie w Ligue 1 w zeszłym sezonie. Kanadyjski zawodnik również był w świetnej formie dla reprezentacji swojego kraju, strzelając 20 goli w 30 meczach.

Do tej pory miał przyzwoitą kampanię, zdobywając 17 bramek w 46 występach we wszystkich rozgrywkach. Obecnie przechodzi przez gorszy czas, jak dla strzelca – udało mu się trafić tylko jeden raz od przełomu roku.

Mimo to, David nadal cieszy się zainteresowaniem klubów z całej Europy. Były powiązania gracza z Borussią Dortmund, Paris Saint-Germain i Interem Mediolan, a teraz do listy wielbicieli Davida dołączają Aston Villa i West Ham United.

Arsenal już jakiś czas temu wykazywał zainteresowanie napastnikiem Lille

Arsenal prawdopodobnie będzie tego lata na rynku poszukiwał napastnika – żaden ze strzelców Kanonierów w tym sezonie nie trafiał regularnie do siatki, więc Mikel Arteta może chcieć sprowadzić nową postać na tą pozycję niezależnie od obecnej sytuacji. Arteta pokazał w tym sezonie dużo wiary w młodzież, więc przejście do Arsenalu może być ekscytujące dla Davida.

Czy w tej sytuacji West Ham ma szanse i czy w ogóle zechce brać udział w wyścigu o tego gracza? Lille domaga się ogromnej sumy 50 milionów euro dla Davida, pomimo jego słabej formy. To, czy Villa lub West Ham zechcą sprostać tym wymaganiom w lecie, dopiero się okaże.