Jak podaje portal 90min, West Ham sfinalizował transfer środkowego obrońcy Sao Paulo, Luizão. 20-letni Brazylijczyk podpisał 3,5 letni kontrakt, a do zespołu Davida Moyes’a oficjalnie dołączy w styczniu 2023 roku. Zawodnik musi wypełnić zbliżającą się do końca umowę z obecnym pracodawcą, a także otrzymać pozwolenie na pracę na terenie Wielkiej Brytanii.

Spekuluje się, że Młoty pokonały wiele innych klubów w wyścigu o podpis Luizão – mowa o Benfice, Sportingu CP, Porto, Fulham, Wolves, klubach z grupy RB, a także Juventusie. W Sao Paulo od dawna zdawano sobie sprawę, że obiecujący obrońca wkrótce opuści szeregi klubu – trener Rogerio Ceni kilkukrotnie wspominał o bardzo możliwym odejściu i zwracał uwagę na problem, z jakim będzie musiała się zmierzyć jego drużyna. Ponadto, Luizão odrzucił dwie oferty nowego kontraktu i było pewne, że chce odejść. Mimo to, jeszcze kilka miesięcy temu mało wskazywało na to, że przyszłym klubem 20-latka będzie właśnie West Ham.

90min informuje również o tym, że West Ham był gotów zapłacić Sao Paulo za transfer obrońcy przed upływem umowy, lecz warunki postawione przez Młoty nie satysfakcjonowały Brazylijczyków, nawet pomimo ich problemów finansowych. W efekcie tego piłkarz przeniesie się na wyspy za darmo.

Luizão to mierzący 187 cm wzrostu 20-letni brazylijski stoper, który całą dotychczasową karierę spędził właśnie w Sao Paulo. W sezonie 2022 wystąpił w 26 meczach, strzelając jednego gola.