Lucas Paqueta odegrał ważną rolę w zwycięstwie Brazylii nad Koreą Południową we wczorajszym meczu, strzelając czwartego i ostatniego gola dla swojego zespołu tego wieczoru. Dzięki temu spotkaniu Paqueta i Brazylia awansowali do ćwierćfinału turnieju, gdzie 9 grudnia zmierzą się z Chorwacją (a w jej barwach Nicola Vlasic).

Paqueta wyglądał na zupełnie swobodnego w otoczeniu takich gwiazd, jak Neymar  i nie popełnił błędu przez cały mecz z Koreą Południową. Jego występ uwydatnił wszystkie wspaniałe aspekty jego gry, magię, którą potrafi wytworzyć i ciężką pracę, jaką wkłada w pomoc swoim kolegom z drużyny. Jest po prostu genialnym, błyskotliwym zawodnikiem i będzie stawał się coraz lepszy wraz z większym doświadczeniem w grze w Premier League.

The Hammers pozyskali utalentowanego 25-latka z Lyonu w letnim oknie transferowym za klubowy rekord 51 milionów funtów. West Ham spisał się niewiarygodnie dobrze, zdobywając Paquetę, a wiele czołowych europejskich klubów walczyło o niego w tamtym czasie. Fani Młotów byli oszołomieni, kiedy latem wygraliśmy wyścig o podpisanie z nim kontraktu.

Fakt, że mamy regularnego reprezentanta Brazylii na stadionie w Londynie, jest zdumiewający, prawda!?

Zawodnik  West Hamu wyróżniał się w grze pełnej brazylijskiego stylu, magii i tanecznych ruchów. Paqueta w nagłówkach medialnych figuruje po tym meczu jako „Maestro Paqueta”.

  • The Evening Standart przyznał Paquecie ocenę meczową 9/10, opisując występ Brazylijczyka jako „doskonały”
  • Analityk piłkarski na Twitterze, podkreślił imponującą grę pomocnika liczbami, twierdząc, że główny zawodnik Młotów „występuje na wielkiej scenie”.
  • The Independent przyznał Paquecie solidną ocenę meczu 8/10, stwierdzając, że był „ogólnie imponujący przez cały czas”.
  • The Times pochwalił „stylowy” występ Paquety i Brazylii, który był dedykowany Pele.
  • 90min również ocenił gracza 9/10, pięknie podsumowując jego finisz.

Widząc Brazylijczyka grającego w ten sposób nasuwa się jednak pytanie, czy David Moyes wykorzystuje Paquetę najlepiej jak potrafi w West Hamie? 

Niestety, dopóki na londyńskim stadionie nie pojawi się swoboda, która da Paquecie panowania nad drużyną Młotów, nie zobaczymy w nim tego, co najlepsze. Były przebłyski, ale nic nie dorównuje to standardowi, który pokazał wczoraj dla Brazylii.

Tego rodzaju występ musi zostać wykorzystany dla Młotów jak najbszybciej.