Według doniesień The Athletic, West Ham United chce zaproponować profesjonalny kontrakt, młodemu napastnikowi z akademii Młotów – Divinowi Mubamie.

Młody Anglik skończy za niespełna dwa tygodnie 17 lat. Od kilku lat napastnik jest powoływany do młodzieżowych reprezentacji Synów Albionu i robi stałe postępy w akademii Młotów.

Mubama bryluje w drużynie do lat 18, gdzie regularnie trafia do siatki. W poprzednich sezonie zdobył 10 bramek, a w obecnych rozgrywkach ma już dwa trafienia na koncie.

Piłkarzem interesuje się kilka innych klubów, w tym Manchester City, ale West Ham chce odeprzeć te ataki i zaproponować mu kontrakt, który zwiąże go z klubem na kilka następnych lat.

Piłkarz urodził się w Canning Town w 2004 roku, a do klubu dołączył w wieku ośmiu lat i występował początkowo na lewej obronie. W wieku 12 lat w jednym z meczów dostał szansę na pozycji numer 9 – strzelił gola i tak właśnie został napastnikiem.

Przed zawieszeniem rozgrywek, przez pandemię koronawirusa w sezonie 2019/20, Mubama miał na swoim koncie 45 bramek we wszystkich rozgrywkach.