Declan Rice nie ma zamiaru dołączyć do Newcastle United – taką informację przekazali portalowi 90min.com, przedstawiciele pomocnika Młotów. Od kilku dni reprezentant Anglii był łączony z transferem do zespołu Srok.

22-latek jest w świetnej formie w tym sezonie. W dwóch pierwszych meczach Ligi Europy zdobył po jednej bramce i wyróżnia się też w rozgrywkach Premier League. Rice jest też kluczową postacią reprezentacji Anglii, która pewnym krokiem zmierza na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Po przejęciu Newcastle United przez PCP Capital Partners, pojawiły się plotki, że Declan Rice może być jednym z pierwszych celów transferowych Srok. Agenci wielu piłkarzy przesyłają oferty do klubu z St James’ Park, ale nie ma mowy o transferze kapitana Młotów do NUFC.

Przedstawiciele Rice’a i sam zawodnik postanowili, że Anglik zostanie w West Hamie na pewno do końca tego sezonu i wtedy zastanowi się nad swoją przyszłością. Umowa Deca na London Stadium jest ważna do 30 czerwca 2024 roku, ale Młoty chcą zaproponować graczowi nowy ulepszony kontrakt.

Nie jest tajemnicą, że 22-latek chciałby grać o najwyższe cele. Wiele zależy od tego gdzie WHU zakończą obecny sezon.