West Ham United jest zainteresowany pozyskaniem Jamesa Tarkowskiego z Burnley w letnim okienku transferowym – informuje portal 90min.com.

Kontrakt środkowego obrońcy z Burnley wygasa za nieco ponad pięć miesięcy i latem będzie mógł trafić do nowego klubu, na zasadzie wolnego transferu. Tą sytuację chce wykorzystać David Moyes, który jest wielkim fanem gry 29-latka i liczy, że Tarkowski mógłby realnie wzmocnić defensywę The Irons.

West Ham od dawna interesuje się tym zawodnikiem. Latem 2020 roku, Burnley odrzuciło ofertę Młotów opiewającą na 30 milionów funtów. Menedżer Młotów szuka nowego obrońcy jeszcze w tym miesiącu, ale The Clarets nie puszczą swojego gracza, ponieważ są uwikłani w walkę o utrzymanie. Ich decyzja jest taka, że wolą puścić gracza za darmo po sezonie, niż teraz sprzedać go za kilka milionów i osłabiać się przed decydującymi miesiącami, walki o byt w Premier League.

Zainteresowanych usługami Tarkowskiego jest kilka klubów – w tym oczywiście Newcastle United. Jednak perpektywa gry z Młotami w europejskich pucharach, w przyszłym sezonie może być kluczowym powodem dla którego Anglik wybierze wschodni Londyn.

W tym sezonie dwukrotny reprezentant Anglii rozegrał 16 meczów w Premier League. Zdobył jedną bramkę i zaliczył dwie asysty.