West Ham United będzie zabiegał o pozyskanie w styczniu szybkiego środkowego napastnika.

Styczniowe okienko transferowe będzie teraz kluczowe dla Davida Moyesa, a pozyskanie środkowego napastnika jest bardzo potrzebne West Hamowi. Szef The Hammers był już bez Michaila Antonio z powodu kontuzji i Mohammeda Kudusa ze względu na jego udział w AFCON przed wczorajszym meczem. Jednak po katastrofalnym starciu w Pucharze Anglii z Bristol City Lucas Paqueta i Jarrod Bowen również nie są w pełni zdrowi.

Moyes naprawdę musi sprowadzić napastnika do końca miesiąca, a gracz Montpellier, Akor Adams, jest osobą łączoną z przeprowadzką na London Stadium w ciągu ostatnich kilku tygodni. Teraz wygląda na to, że West Ham zdecydowanie zintensyfikował swoje zainteresowanie nigeryjskim piłkarzem…

West Ham rozważa transfer środkowego napastnika w styczniu

Dziennikarz Dean Jones powiedział Give Me Sport, że tej zimy Adams zdecydowanie będzie na celowniku Hammers:

„Tak, zdecydowanie. To nazwisko, które ciągle się pojawia. A ze względu na jego przyzwoitą liczbę bramek we Francji w tym sezonie, zdziwiłbym się, gdyby nie zwracali na niego uwagi, ponieważ mają skautów pracujących intensywnie w Europie i na świecie. Ich zadaniem jest odkrywanie ekscytujących celów transferowych, które mogą nie być tak widoczne na radarze, jak w przypadku innych klubów Premier League”.

Akor Adams 2

W tym sezonie strzelił siedem goli w 17 meczach we Francji, a w 123 meczach w karierze zdobył 51 goli i 14 asyst, co jest rzeczywiście bardzo przyzwoitym wynikiem (Transfermarkt).

Jeśli West Hamowi uda się pozyskać 23-letniego środkowego napastnika w styczniowym okienku, to oznacza, że Młoty będą na bardzo mocnej pozycji, aby rozpocząć drugą połowę sezonu.