West Ham dołączył do Arsenalu i Chelsea w wyścigu o pozyskanie obrońcy Fiorentiny,  Michaela Kayode. Jak donosi HITC, w ostatnich tygodniach zarząd wysłał swoich przedstawicieli, by go obserwowali.

Sportowy serwis informacyjny doniósł, że pomimo niedawnego podpisania długoterminowego kontraktu z włoską drużyną, występy Kayode sprawiły, że skauci zaczęli się nim co raz bardziej interesować. Oprócz trzech londyńskich klubów, zainteresowanie pozyskaniem wybijającego się talentu wykazały takie kluby jak: Bayern Monachium, Paris Saint-Germain, Inter Mediolan oraz Juventus.

19-letni lewy obrońca przyciąga wielu wielbicieli w całej Europie, więc jeśli Młoty chcą sfinalizować tę transakcję, muszą zaproponować bardzo dobrą ofertę. Niestety przy niepewności otaczającej West Ham i przyszłości zarówno Davida Moyesa, jak i Tima Steidtena, może być trudno przekonać Kayode do związania swojej przyszłości z London Stadium.

Biorąc jednak pod uwagę typ zawodnika, ten wydaje się być idealnym transferem dla Steidtena. Młody talent rozwijający się w jednej z lig europejskich, przywodzi na myśl transakcję Mohammeda Kudusa, która okazała się właśnie takim sukcesem we wschodnim Londynie.

West Ham United był także łączony z inną gwiazdą Serie A, którą był pomocnik Romy – Edoardo Bove, ponieważ zespół rekrutacyjny klubu wyraźnie skupiał się na wyszukiwaniu graczy we Włoszech. Ze względu na zaciętą konkurencje w wyścigu o podpisanie kontraktu z Michaelem Kayode po jego 17 występach w lidze włoskiej w tym sezonie, klub ma nadzieję na podpisanie kontraktu z tak wysoko ocenianym zawodnikiem.