West Ham i Newcastle wykazują zainteresowanie węgierskim obrońcą Fenerbahce Attilą Szalaiem. Sky Sports News poinformował, że 23-latek, który zagrał pełny wymiar czasu na Euro 2020 dla swojego kraju, również przyciąga uwagę AC Milan. Wszystkie trzy kluby szukają środkowego obrońcy

Środkowy obrońca Fenerbahce oraz reprezentacji Węgier jest aktualnie jednym z najgłośniejszych nazwisk w tureckiej Super Lig. Węgier charakteryzuje się świetnym czytaniem akcji, ustawianiem się oraz wyprowadzeniem piłki.

Uważa się, że lewonożny reprezentant Węgier kosztowałby około 17 milionów funtów – jego umowa wygasa latem 2025 roku

Szalai dołączył do drużyny Super Lig dopiero w styczniu 2021 roku, a jego występy na poziomie krajowym i międzynarodowym wzbudziły zainteresowanie Premier League i Serie A.

W Szalai Młoty nie tylko uzyskałyby rozwiązanie problemu, którym jest nieobecność Angelo Ogbonny, ale także zdobyłyby kogoś o 10 lat młodszego od Włocha.

Trudno dyskutować, czy para Zouma-Szalai odnosiłaby sukcesy w Premier Leaguem, jednak West Ham musi działać szybko, ponieważ Milan i Newcastle mogą kusić gracza wyższymi zarobkami. Wspomniana cena też nie jest zbyt wysoka i wpasowałaby się w styczniowy budżet klubu.

W zeszłym miesiącu trener z Węgier – Marco Rossi – powiedział, że wierzy, iż Szalai, który w swoim kraju zaliczył 23 mecze, dołączy do Chelsea. Na razie jednak nie pojawiają się żadne informacje, aby londyński rywal Młotów wykazywał zainteresowanie Węgrem.

Styczniowe okno transferowe zostało otwarte w sobotę 1 stycznia 2022 r. i zostanie zamknięte o 23:00 w poniedziałek 31 stycznia.