Jak podaję Daily Mail, West Ham i Arsenal rywalizują o pozyskanie perspektywicznego napastnika Manchesteru City, Tyrese’a Campbella. 16-latek jest uznawany w Anglii za bardzo duży talent i ma szansę zrobić podobną karierę jak jego ojciec Kevin, który na boiskach Premier League grał m.in. w barwach Arsenalu, West Bromu, Evertonu czy Nottingham Forest. 

W ostatnich dniach młody piłkarz odrzucił ofertę nowego kontraktu z drużyną Manchesteru City i wiele wskazuje na to, że latem opuści Etihad Stadium. Wśród potencjalnych nabywców Campbella wymienia się tylko dwie firmy – West Ham United oraz Arsenal FC. Jeśli doszłoby do transferu młodziana do wschodniego Londynu, to tym samym zawodnik stałby się drugim młodym graczem The Citizens, który opuści Manchester City na rzecz Młotów. W zeszłym roku taką drogę przebył Norweg Martin Samuelsen.

Powodem nie podpisania nowej umowy przez 16-latka jest fakt, iż do klubu z Manchesteru latem przyjdzie Pep Guardiola. Campbell ma wątpliwości czy Hiszpan będzie stawiał w przyszłości na młodych zawodników i poważnie zastanawia się nad zmianą barw klubowych.

Ponadto urodzony w 1999 roku piłkarz jest reprezentantem Anglii do lat 17.