West Ham United jest zainteresowany pozyskaniem Gokhana Gonula z Fenerbahce Stambuł. Doświadczony Turek miałby wzmocnić zespół ze wschodniego Londynu na zasadzie wolnego transferu, gdyż 30 czerwca kończy mu się kontrakt z obecnym pracodawcą. 

Fanem umiejętności 31-latka jest menedżer Młotów Slaven Bilić, który zna doskonale tego zawodnika ze swojego pobytu w kraju nad Bosforem. Gonul nie zdecydował się podpisać nowego kontraktu z Fenerbahce i po sezonie chce opuścić Turcję. Media podają, że zawodnik odrzucił nową trzyletnią umowę wartą 2,5 miliona euro za sezon. Nowym przystankiem w jego karierze może zostać West Ham United.

Gokhan Gonul jest zawodnikiem Fenerbahce od 2007 roku, kiedy to przeniósł się do Stambułu z Genclerbirligi za 1,4 miliona euro. Po kilku latach prawy obrońca stał się kapitanem zespołu. Obecnie ma na koncie również 55 występów w reprezentacji Turcji. Podczas pobytu w Fenerbahce zdobył dwa Mistrzostwa Turcji oraz dwa Puchary Turcji. Łącznie rozegrał dla Żółtych Kanarków 333 spotkania, w których zdobył 12 goli oraz zaliczył 51 asyst.

W obecnej kampanii na boisku pojawił się 24-krotnie, strzelając przy tym jednego gola oraz zaliczając cztery asysty.