Vladimír Coufal wierzy, że West Ham United wyciągnie wnioski z przedsezonowych treningowych meczów i rozpocznie nową kampanię w naprawdę dobrej formie, pokazując wysoki poziom. Pierwsze spotkanie nie będzie należało niestety do najłatwiejszych. 

Sześć miesięcy po operacji przepukliny…

Teraz czuję się doskonale. Dużo pracowałem w okresie przedsezonowym. Mieliśmy naprawdę ciężki treningowo czas, ale nadal jesteśmy daleko od ideału. Miejmy nadzieję, że teraz dobrze odpoczniemy i będziemy gotowi na mecz z Man City.

Lens – ciężkie spotkanie w trudnej atmosferze, przeciwko dobremu rywalowi

Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie, ponieważ widzieliśmy ich na spotkania na wideo w piątek i  wyglądali naprawdę dobrze. To drużyna, która gra ostro przy piłce. W zeszłym tygodniu pokonali Inter Mediolan, więc są dobrym zespołem i ten mecz był dla nas naprawdę dobrym testem.

Wraz z postępem gry stawaliśmy się coraz lepsi

Nasi rywale byli innym rodzajem przeciwnika niż drużyny z Premier League – „żywym” i ostrym. Musieliśmy się do tego przyzwyczaić i myślę, że po 15 czy 20 minutach załapaliśmy ich rodzaj gry i przejęliśmy kontrolę. Druga połowa nie była taka jak chcieliśmy, ale powiedziałbym, że była znacznie lepsza niż pierwsza. Miejmy nadzieję, że jesteśmy gotowi na następną niedzielę i na nasz pierwszy mecz w sezonie 2022/23.

Mecz z Manchesterem City jest prawdopodobnie największym testem w świecie futbolu

To dobry początek sezonu. Man City, to prawdopodobnie najlepsza drużyna na świecie. Zobaczymy, jak dobrzy jesteśmy na początku nowego sezonu. Oczywiście jestem podekscytowany, tak jak my wszyscy, zwłaszcza grą na London Stadium przed naszymi fanami. Oczekuję naprawdę dobrej atmosfery i mam nadzieję, że nasi fani będą naszym 12. graczem.