Trener pierwszego zespołu West Hamu United – Paul Nevin – powiedział, że sobotni mecz w Lens był doskonałą rozgrzewką przed wielką inauguracją sezonu Premier League już w przyszły weekend. Nevin wierzy, że zespół polepsza się z tygodnia na tydzień i będzie dobrze przygotowany na spotkanie z Manchesterem City.

Atmosfera z Lens, była jak meczu ligowym 

Byliśmy tu 90 minut przed meczem, a stadion był już w połowie zapełniony, więc wiedzieliśmy, na co musimy się przygotować.

To wielki tydzień na dalszą budowę naszego zespołu. Myślę, że to idealny scenariusz, aby wejść do meczów Premier League z takim testem jak ten we Francji.

Wykorzystywaliśmy elementy nad którymi pracowaliśmy w minionym tygodniu

W drugiej połowie wprowadziliśmy kilka poprawek do naszej gry i zdominowaliśmy rywala. Kluczem do sukcesu była naprawdę dobra rotacja. W trakcie gry próbujemy zawsze analizować i opanować zmiany w jak najlepszy sposób, ale czasami zajmuje to kilka minut – obserwacja i korekta, kto się porusza, gdzie i z jakiej pozycji. Kiedy już zdążyliśmy się z tym uporać, zaczęliśmy odwracać grę na naszą korzyść.

Dec jest fantastyczny na każdej pozycji i wykorzystaliśmy go na środku obrony pod koniec gry, ponieważ Craig Dawson wracał po lekkim urazie

Mieliśmy w głowie, że nie chcemy, aby Craig grał przez całe 90 minut, a Dec był oczywistym wyborem.

Bardzo ważny jest charakter zespołu

Jest wielu utalentowanych graczy, ale potrzebna jest odpowiednia mentalność. Z Gianlucą Scamaccą przeprowadziliśmy w  tym tygodniu stosowne badania. Praca, którą wykonał już będąc u nas, była fantastyczna i zatrzymaliśmy go w Rush Green celowo, aby kontynuować jego przygotowania indywidualnie, na miejscu.

Menedżer zawsze stara się ulepszyć zespół

W zeszłym sezonie zrobiliśmy niesamowite rzeczy, ale jeśli stoisz w miejscu, zostajesz w tyle. Pracy, którą wykonujemy ma na celu ciągle to samo – ulepszać skład.