Vladimír Coufal czuje się wypoczęty, w pełni wyleczony z kontuzji i gotowy do startu w sezonie 2022/23. 29-latek rozpoczyna swój trzeci sezon, jako zawodnik West Hamu United i jest w pełni skoncentrowany na budowaniu sukcesu z poprzednich dwóch lat.

Po zdobyciu wysokiego miejsca w Premier League i dotarciu do półfinału Ligi Europejskiej UEFA w zeszłym sezonie, Młoty będą miały nowe wyzwanie w postaci Europejskiej Ligi Konferencyjnej 2022/23.

Coufal wykorzystał letnią przerwę na odpoczynek i powrót do sił po operacji przepukliny na przełomie roku i po meczach w Lidze Narodów UEFA z reprezentacją Czech.

Potrzebowałem trochę odpoczynku po operacji, którą miałem w zeszłym roku, ale nawet pod koniec zeszłego sezonu czułem się naprawdę dobrze. Teraz jest coraz lepiej – wyjaśnił.

Bardzo podobała mi się międzynarodowa przerwa w czerwcu i krótkie wakacje, które miałem później. Wróciłem kilka tygodni temu i czuję, że jestem w dobrej kondycji – podekscytowany zbliżającym suę rozpoczęciem nowego sezonu. Musimy przejść do fazy grupowej ligi konferencyjnej, a potem będziemy grać już co trzy lub cztery dni.

Harmonogram będzie napięty, dlatego ta pora roku jest tak ważna. Utrzymujemy kondycję każdego gracza. Mamy naprawdę dobry skład i wierzymy w naszą siłę. To będzie dobry, ale trudny sezon.

Coufal wrócił do Rush Green z resztą międzynarodowych graczy klubu na początku lipca