Valencia w szerokiej kadrze Ekwadoru

Napastnik Młotów, Enner Valencia został powołany przez selekcjonera Gustavo Quinterosa, do szerokiej 30-osobowej kadry Ekwadoru na zbliżający się wielkimi krokami turniej Copa America.

Piłkarze z Ekwadoru zostali rozlosowani w grupie A, wraz z gospodarzami Chile, Meksykiem oraz Boliwią. Turniej rozpocznie się 11 czerwca, a zakończy się meczem finałowym 4 lipca. Wcześniej Ekwadorczycy rozegrają mecze towarzyskie z Panamą.

Popularni La Tri ostatni raz wyszli z grupy Copa America w 1997 roku, kiedy to dotarli do ćwierćfinału. Ponadto powołanie dostali trzej inni gracze z Wysp Brytyjskich. Są to Antonio Valencia (Manchester United), Jefferson Montero (Swansea City) oraz Juan Carlos Paredes (Watford).

Enner Valencia jest wielką gwiazdą swojej drużyny narodowej, z którą występował na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata w Brazylii. Łącznie dla Ekwadoru zagrał 17 spotkań, w których strzelił 11 goli.

Nie możemy się doczekać turnieju Copa America w lecie. Byłem na mundialu w zeszłym roku, więc nie miałem wakacji, ale ja jestem szczęśliwy, bo kocham swój zawód. Uwielbiam grać w piłkę nożną i czekam na teraz na dobre zakończenie sezonu z West Hamem, a następnie na zgrupowanie przed Copa America. Jestem przekonany, że możemy na tym turnieju zajść daleko, gdyż mamy dobrą drużynę, nowego trenera i cały personel. Wierzymy, że ten turniej będzie dobry dla nas. – powiedział 25-latek

West Ham Poland

FREE
VIEW