W swoim pierwszym spotkaniu w ramach Premier League Cup, zespół West Hamu U23 wygrał na wyjeździe z Leicester City 0:2.

Trenerzy Terry Westley i Liam Manning w tym spotkaniu nie mogli skorzystać ze swojego najlepszego strzelca Toniego Martineza. Hiszpan obecnie zmaga się z niewielką kontuzją. Jego miejsce w ataku zajął Jaanai Gordon. Na to starcie z pierwszego zespołu został oddelegowany Reece Oxford, który pełnił funkcję kapitana.

Pierwszego gola dla Młotów w 57 minucie zdobył Marcus Browne, który wykorzystał świetnie dośrodkowanie Vashona Neufville’a. Ozdobą tego spotkania było trafienie Domingosa Quiny. Portugalczyk w 69 minucie gry prawie z połowy boiska przelobował bramkarza gospodarzy.

Kolejne spotkanie w ramach Premier League Cup, obrońcy tytułu rozegrają 4 listopada. Ich przeciwnikiem będzie Nottingham Forest, który w swoim pierwszy starciu przegrał aż 0:7 z Brighton & Hove Albion.

Leicester City U23 – West Ham U23 0:2 (0:0)

Bramki: Browne 57, Quina 69.

West Ham: Trott – Pike, Oxford (C) (Sylvestre 82), Rice, Neufville – Makasi, Quina – Kemp, Browne, Parfitt-Williams (Diangana 50) – Gordon (Ford 73).