Ze zdegradowanego Stoke najprawdopodobniej odejdzie wielu zawodników. Jednym z nich ma być Xherdan Shaqiri, o którego podpis walczą aż trzy zespoły z Premier League. Nie bez znaczenia jest klauzula odstępnego, którą Szwajcar ma wpisaną w swoim kontrakcie.

Shaqiri podpisując kontrakt z klubem ze Stoke-on-Trent zagwarantował sobie możliwość odejścia w przypadku spadku Stoke z Premier League. Kwota jaka wpisana jest w klauzuli wynosi 12 milionów funtów, co na obecne standardy rynkowe jest niezwykle atrakcyjną ceną. Tyle samo za Szwajcara zapłaciło Stoke trzy lata temu, kiedy sprowadzali go z Interu Mediolan.

Zawodnik nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy. W obecnym sezonie był wyróżniającą się postacią w zespole Marka Hughesa. Wystąpił w 35 meczach Premier League, strzelił w nich osiem goli i zanotował sześć asyst.

„The Sun” donosi, że Szwajcara w swoich szeregach chętnie widzieli by włodarze Evertonu, Crystal Palace oraz West Hamu. Gazeta informuje, że szansę na to, że pozostanie na Bet365 Stadium są nikłe – mimo, że jego kontrakt wygasa w czerwca 2020 roku.

W ekipie Młotów gra były kolega klubowy 26-letniego pomocnika, Marko Arnautović. W czasach gdy obaj zawodnicy występowali w koszulkach The Potters tworzyli świetnie zgrany duet. Obecność Austriaka może mieć kluczowe znaczenie dla Shaqiriego przy wyborze nowego klubu.