West Ham ogłosił dołączenie do sztabu Davida Moyes trzech nowych asystentów – Johna Heitingi, Marka Robsona i Henry’ego Newmana.

Najbardziej znanym nazwiskiem w tym gronie jest John Heitinga – były obrońca m.in. Evertonu, Atletico, Ajaksu i reprezentacji Holandii. Współpracował z Davidem Moyesem za czasów swojej gry w tym pierwszym klubie, w latach 2009-2013 (do momentu odejścia Moyesa do Manchesteru United). Po zakończeniu swojej zawodowej kariery w 2016 w barwach Ajaksu pozostał w holenderskim zespole jako członek sztabu szkoleniowego w zespole juniorów, w międzyczasie doszkalając się i podnosząc swoje umiejętności. W 2021 roku został pierwszym trenerem rezerw Ajaksu, a w 2023 został tymczasowym menedżerem pierwszej drużyny, po tym jak zwolniony został Alfred Schreuder. Heitinga, pracując od stycznia 2023 do końca rozgrywek Eredivisie, pomógł Ajaksowi awansować z 5. na 3. miejsce w tabeli, czym zapewnił klubowi miejsce w Lidze Europy na sezon 2023/24.

Mark Robson, były piłkarz WHU w latach 90., był do tej pory trenerem drużyny U21. Zanim trafił do West Hamu jako trener, pracował w Aston Villi, Norwich i w strukturach FA. Z kolei Henry Newman zajmował się do tej pory analizą rywali w sztabie Młotów, a przedtem udanie prowadził zespoły juniorskie w Charlton i w Brentford.

David Moyes w bardzo ciepłych słowach odniósł się do wszystkich nowych członków sztabu szkoleniowego:

„Johna znam już od dłuższego czasu. Nabrał dużo doświadczenia jako trener w akademii Ajaksu, i nie bez kozery trafił do sztabu seniorskiej drużyny. Mark i Henry już znają się ze wszystkimi w strukturach zespołu i zdecydowanie zasłużyli na swoje awanse. Przyjście tej trójki wzmocni i uzupełni nas doświadczeniem i wsparciem dla pracujących już w klubie Billy’ego McKinlaya, Kevina Nolana i Xaviego Valero. Cieszę się że będę mógł z nimi wszystkimi współpracować.”