West Ham United prowadzi negocjacje z agentami Conora Coventry’ego w sprawie podpisania nowego długoterminowego kontraktu. 

Rozmowy są bardzo trudne, ponieważ przedstawiciele młodego Irlandczyka z Base Soccer Agency żądają od klubu zbyt wysokiego wynagrodzenia jak na piłkarza, który nie gra jeszcze regularnie w pierwszym zespole.

Defensywny pomocnik imponująco prezentuje się w zespole do lat 23, a na większą ilość spotkań w drużynie Manuela Pellegriniego musi poczekać. W tym sezonie 19-latek zagrał w jednym meczu Młotów w Pucharze Ligi z Newport County, a łącznie ma ich na koncie dwa.

West Ham ostrożnie podchodzi do rozmów z agentami młodych piłkarzy, ponieważ nie chcą pozwolić sobie na kolejny błąd i przepłacenia piłkarza, jak to miało miejsce z Reecem Oxfordem. Anglik inkasował we wschodnim Londynie aż 20 tysięcy funtów, a był daleki od gry w pierwszym składzie.

Obecna umowa Coventry’ego z klubem wygasa w 2020 roku. Jak na razie nie ma przełomu w negocjacjach, a jeśli nie uda się dojść do porozumienia to West Ham po odejściu zawodnika będzie mógł liczyć na ekwiwalent za wyszkolenie.