Saga transferowa Declana Rice’a oficjalnie dobiegła końca. Pomocnik jest teraz zawodnikiem Arsenalu i najdroższym angielskim piłkarzem w historii. Nie będzie tajemnicą dla żadnego zespołu sprzedającego – negocjującego z West Hamem, że Londyńczycy mają teraz mnóstwo pieniędzy do wydania. 

Gracze tacy jak Scott McTominay i Joao Palhinha zostali niedawno powiązani z Młotami, jako następcy Declana Rice’a. Sky Sports poinformował jednak, że Fulham odrzuciło ofertę West Hamu (45 milionów funtów) za Joao Palhinhę.

Sky Germany natomiast podaje teraz, że pomocnik Bayernu Monachium Leon Goretzka stał się opcją dla Młotów. Podobno przygotowywana jest oferta, ale nie ujawniono konkretnej kwoty.

Oczekuje się, że West Ham będzie chciał wydać część pieniędzy za Rice’a na jego następcę w najbliższej przyszłości

Florian Plettenberg ze Sky twierdzi, że West Ham obserwuje Goretzkę, ponieważ uważa się, że Bayern jest otwarty na odejście Niemca z klubu. Plettenberg wspomina, że ​​Bayern byłby skłonny sprzedać zawodnika w przedziale od 34 do 43 milionów funtów.

Wraz z pojawieniem się Konrada Laimera i powrotem Marcela Sabyztera nie jest wykluczone, że Goretzka zmniejszy swoją rolę w zespole. Sprzedaż zawodnika, zwłaszcza za około 43 miliony funtów, byłaby bardzo ważna dla Niemców, którzy mają nadzieję na pozyskanie Harry’ego Kane’a. Podobno jednak ​​Leon Goretzka nie chce opuszczać Bayernu, a biorąc pod uwagę ligową pozycję West Hamu w zeszłym sezonie, jest mało prawdopodobne, by naciskał na transfer.

W tym samym raporcie Plettenberg mówi, że Conor Gallagher z Chelsea jest celem West Hamu. Wymienia także Denisa Zakarię, Edsona Alvareza i Sofyana Amrabata, którzy są alternatywami dla Leona Goretzki.

West Ham jeszcze nie podpisał kontraktu w tym okienku transferowym, być może ze względu na czas poświęcony na sprzedaż Declana Rice’a do Arsenalu. Odejścia obejmują również Arthura Masuaku, który dołączył do Besiktasu i Manuela Laziniego, który jest obecnie wolnym agentem.