Obecna sytuacja kadrowa Młotów jest nie do pozazdroszczenia, w szczególności w linii obrony. West Ham United prowadzi więc zaawansowane rozmowy z PSG w sprawie pozyskania obrońcy Thilo Kehrera, który wszedł w ostatni rok swojego kontraktu.

Finalizowana jest obecnie struktura tej transakcji – omawiana opłata wynosi 12 mln euro plus dodatki

David Moyes został zmuszony do szukania uzupełnień w obronie. Nayef Aguerd został wykluczony po operacji kostki, Craig Dawson zmaga się z kontuzją ścięgna podkolanowego, a Angelo Ogbonna wciąż dochodzi do siebie po długotrwałej kontuzji kolana.

West Ham został zmuszony do sparowania Zoumy z 22-letnim obrońcą Benem Johnsonem na pierwsze dwa mecze w tym sezonie. Współpraca ta nie była zbyt przekonująca, West Ham poniósł porażki z Manchesterem City i Nottingham Forest. Moyes skupił się więc na pozyskaniu Kehrera. 25-letni Niemiec jest w ostatnim roku swojego kontraktu w PSG – może grać w środku obrony, jak i na prawej stronie.

Potrafiący również sprawować rolę prawego obrońcy Kehrer w minionej kampanii zanotował 34 występy, okraszone dwoma trafieniami

Negocjacje West Hamu z mistrzami Francji są pozytywne i Londyńczycy mają nadzieję na pokonanie konkurencji z Sewilli, która „czai” się za ich plecami. Menadżer będzie chciał, aby kontrakt został sfinalizowany na czas, by reprezentant Niemiec był dostępny na mecz u siebie z Brighton w nadchodzącą niedzielę.